Bruno Mars – artysta jakich mało

Bruno-Mars-Curly-HairBruno Mars to amerykański piosenkarz filipińskiego i portorykańskiego pochodzenia. Posiada nadzwyczajny głos, wyliczony na trzy oktawy.
Artysta przyszedł na świat 8 października 1985 roku w Honolulu, w rodzinie muzyków. Od najmłodszych lat wykazywał talent muzyczny, jako dziecko często występował w obrębie Hawajów, uatrakcyjniając pobyt turystom. Po ukończeniu szkoły średniej przeprowadził się do Los Angeles, licząc na większe możliwości w zakresie rozwoju kariery artystycznej.
W Los Angeles Bruno Mars dołączyłdo grupy The Smeezingtons, próbował też wiązać się z innymi formacjami.
W roku 2009 podpisał kontrakt z Atlantic Recoirds, a krótko po tym rozpoczął karierę solową. Jego debiutancki album miał swoją premierę rok później – na krążku znalazły się m.in. takie hity jak: : „Just the Way You Are” i „Grenade”. Artysta otrzymał siedem nominacji do Nagrody Grammy, ostatecznie otrzymał jedną w kategorii Best Male Pop Vocal Performance za utwór „Just the Way You Are”.
Kariera wokalna Bruno Marsa rozwijała się bardzo szybko, w krótkim czasie zdobył wielu fanów, a jego płyty cieszą się zainteresowaniem na całym świecie.

Zobacz Bruno Mars na Groove.pl