Freddie Mercury – artysta ponadczasowy

Freddie-MercuryFreddie Mercury, legenda światowego rocka, przyszedł na świat 5 września 1946 roku w Zanzibarze, zmarł 24 listopada 1991 roku w Londynie, z powodu powikłań AIDS. Jest znanym i cenionym wokalistą rockowym, autorem tekstów i liderem brytyjskiej grupy Queen.
Freddie Mercury współpracował z różnymi grupami, były to jednak krótkie, mało znaczące epizody. Na swoim koncie posiada także karierę solową, aczkolwiek największą popularność przyniosła mu współpraca z grupą Queen.
Artysta, z natury nieśmiały i skryty, na scenie zamieniał się w wulkan energii, zyskując miano jednego z najlepszych showmanów w historii światowego rocka. Wspólnie z zespołem zagrał ponad siedemset koncertów na całym świecie.
Jednym z największych wydarzeń muzycznych był koncert charytatywny Live Aid z 1985 roku. Koncert trwał zaledwie dwadzieścia minut, jednak zapisał się w pamięci fanów z całego świata.
Freddie Mercury miał doskonały kontakt z publicznością, cechą charakterystyczną grupy były także oryginalne kostiumy, dzięki którym artyści wyróżniali się na tle innych zespołów rockowych.
Piosenki Queen trafiały na najwyższe miejsca światowych list przebojów.