Justin Timberlake – idol nastolatek

42199158-13e5-4a24-aa07-ea9d69e1a2a8Justin Timberlake urodził się 31 stycznia 1981 roku w Stanach Zjednoczonych. Jest wokalistą, aktorem i tancerzem. Zasłynął przede wszystkim jako wokalista popowego zespołu *NSYNC.
Karierę muzyczną rozpoczął w wieku jedenastu lat w Klubie Myszki Miki. Jako czternastolatek założył boysband *NSYNC – z grupą współpracował siedem lat, wydając w tym czasie trzy albumy.
Po zakończeniu współpracy z zespołem *NSYNC Justin Timberlake zdecydował się na karierę solową – jego debiutancki album nosi nazwę „Justified” i zawiera m.in. takie hity jak „Cry Me a River” czy „Like I Love You”. W kolejnym albumie gościnnie wystąpili przyjaciele artysty – Timbaland, I.I. oraz will.i.am.
Prowadził galę MTV Europe Awards 2006, zdobywając jednocześnie dwie statuetki – dla najlepszego wokalisty oraz dla najlepszego wykonawcy popowego.
Kolejne nagrody zdobył podczas gali w 2007 roku.
Na swoim koncie posiada piosenki nagrane wspólnie z Mariah Carey, oraz Nellym, natomiast wspólnie z Kylie Minogue, podczas gali rozdania nagród brytyjskiego przemysłu muzycznego, zaśpiewał piosenkę utwór „Rapture” z repertuaru Blondie.

Justin Timberlake na Groove.pl