Pink – niezwykłość artystyczna

pinkPink to pseudonim artystyczny Aleci Beth Moore, która na świat przyszła 8 września 1979 roku w Dovlestovn. Jest to amerykańska piosenkarka i autorka tekstów, sporadycznie także aktorka.
Karierę muzyczną rozpoczęła w 2000 roku. Artystka tworzy przede wszystkim utwory w klimacie pop rock, choć pierwsze utwory zawierają elementy R&B.
Jest to wokalistka bardzo wyrazista i jednocześnie wyjątkowa, posiadająca niezwykłą charyzmę i artystyczny talent.
Pink od wczesnego dzieciństwa chciała zostać gwiazdą rocka. Śpiewała w chórze gospel, tańczyła – nota bene, taniec okazał się doskonałym lekarstwem na astmę, którą wykryto u Pink w dzieciństwie.
Arystka pisała także teksty, dając w ten sposób ujście własnym emocjom. Burzliwie przechodziła okres dorastania, miała problemy z alkoholem i narkotykami.
Karierę muzyczną rozpoczęła w wieku szesnastu lat, dołączając do amatorskiego zespołu Choice, czyli grupy dziewczyn śpiewających rythm and blues. Pink została zauważona przez znanego producenta fonograficznego – L.A. Reida, który w dużej mierze przyczynił się do zaistnienia Pink na scenie muzycznej.
Realizowane przez artystkę przedsięwzięcia muzyczne okazały się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, zapewniając artystce muzyczny sukces.

Zobacz Pink na Groove.pl